Mons AkademiMons Akademi
  • Bize Ulaşın
  • info@monsakademi.com
  • +90 224 451 6667
    +90 224 451 MONS
Kapat

Eğitim

BİYOMETRİK YÜZ OKUMA VE PROFİL TANIMLAMA TEMEL SEVİYE


Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Temel Seviye

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Temel Seviye

Profil Tanımlama; bireylerin yüz, mimik, jest, ses, koku, kıyafet hatta anatomik özellikleri ile beden dillerini deneysel yöntemler kullanarak kişilik, karakter gibi geniş, anlık duygular gibi reflektif davranış ve unsurlarını anlamak için kullanılan tekniklerin bir araya getirildiği özel bir daldır.

İnsanların iç alemlerini nasıl dışarıya yansıttığıyla ilgilenen bu dal, binlerce yıl öncesine dayanan insan sınıflandırma arayışının bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya konulan bulgularıyla çalışır.

Sözsüz iletişimin derinliğine giden bu eğitimin temel amacı; insan kaynaklarından güvenliğe, satıştan eğitime, psikolojiden liderliğe kadar insani ilişkilerin olduğu hemen her meslekte kullanılabilir bilgileri harmanlayarak temel seviyede sizlerle paylaşmaktır.

Günümüzde MCI, General Electric, American Airlines gibi dev şirketlerin, FBI, CIA gibi dev kurumların, teknoloji devlerinin, ünlü psikiyatrların yüz analizi ile ilgili hizmet ve eğitimlerinden, hem doğru işe doğru eleman hem de üst düzey yönetici seçmekte hem de danışanlarına hizmet vermekte yararlandığı bilinmektedir.

Amerika’da üst düzey yöneticilerin % 80′ inin bir şekilde bu eğitimlere katıldığını söylemesi de popülerliği arttırmaktadır.

Dünyanın en prestijli yüze yakın üniversitenin binlerce yapmış olduğu deneyler ile %93 doğruluk payına ulaşan bu eğitimi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Eğitimin uzmanlık kısmı mesleğinize ve hedefinize göre değişmektedir.

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Eğitimi 

İnsanın yaşamı boyunca edindiği deneyimler, onda bedensel izler bırakır. Bu izlerin en açık bir biçimde göründüğü alan, insanın yüz bölgesidir. İnsanlar, birbirlerinin yalnızca yüzünü inceleyerek onların karakterleri ve eğilimleri hakkında önemli bilgiler elde edebilirler. Antroface de denilen bu biyometrik yüz okuma ve profil tanımlama yöntemi ile insanlar henüz konuşmaya başlamadan onlar hakkında önemli bilgiler elde etmek mümkündür.

İnsan yüzünün tüm hatları, ergenlik sonrasında oturur. Hangi alana ilgi duyulduğu, hangi alanda daha üretken ve başarılı olunabileceği gibi kişiye dair önemli ip uçları biyometrik yüz okuma ve profil tanımlama tekniği ile elde edilebilir. Bu teknik, bilimsel temellere dayanmakta, insan evrimini ve arketipleri esas almakta olan tamamen bilimsel bir yaklaşımdır.

Bu teknik kendi içerisinde belli metodolojilere sahiptir. Bu metodolojiler, MONS Akademi ayrıcalığı ile siz değerli katılımcılarımızın erişimine açık olacaktır. Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Eğitimi sırasında aşağıdaki hususlar konusunda yoğunlaşan bir eğitim verilmektedir:

• Yüzün genel görünüşünün yorumlanması,

• Yarılama tekniği,

• Saç şekilleri ile ilgili ipuçları,

• Kafa şekillerini yorumlama pratikleri,

• Çene şekillerine ilişkin bilgiler,

• Gözler, kaşlar, alın, kulaklar, ağız ve dudaklar hakkında açıklamalar yapılacaktır.

Eğitimin asıl hedefi olan bu bilgilerin Biyometrik Yüz Okuma Analizi için nasıl yorumlanabileceği de eğitim dahilinde anlatılacaktır. Uzmanlar tarafından verilen eğitimlerimiz sonrasında siz de Biyometrik Yüz Okuma ve profil tanımlama Eğitimi alabilir ve Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Sertifikasına sahip olarak bu bilgilerinizi kullanabilirsiniz.

NEDEN BU EĞİTİME KATILMALIYIM? 

Profil Tanımlama Eğitimi; kendinizidaha iyi tanımanıza, diğer insanların potansiyellerini dah iyi fark edebilmenize, beden dili analizleri yaparak daha iyi bir güven ortamı oluşturmanıza, ikna kabiliyetinizin artmasına, size uygun personel, partner, arkadaş, takım üyesi, iş ortağı gibi kişileri seçmenize, daha uygun yorumlar yapabilmenize ve uyum sağlamanıza yarar sağlayacaktır.

 PROFİL TANIMLAMAYI NERELERDE KULLANABİLİRİM? 

Bu eğitime katılan bireyler çeşitli kurum ve kuruluşlarda Profil Tanımlama uygulamaları yapabilirler. Seminer, panel, konferans çalışması yapabilir, kurum ya da bireylere konusunda danışmanlık hizmeti sağlayabilirler.

Eğitimin getirdiği kazanım ve yeterlikler ile değerlere uygun şekilde kendi iş yerinizde de çalışabilirsiniz.

PROFİL TANIMLAMA EĞİTİMİ NASIL ALINIR? 

Profil Tanımlama eğitimi, dünyanın her yerinde deneysel yöntemlerle uygulanan bir alandır. 21. Yüz yılın teknolojik gelişmeleri neticesinde çevirimiçi hizmetinde sunulduğu bu alanda alacağınız Profil tanımlama eğitimi yaklaşık 2 ay sürmektedir. Bu süre zarfında videolar ile zenginleştirilmiş bir çevirimiçi eğitimin yanı sıra okuma dokümanlarınız da ek olarak paylaşılacaktır. Eğitim içerisinde canlı yayınların da olacağı gibi yüz yüze workshop eğitimler ile de tüm sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız. Üstelik Haliç Üniversitesi tarafından onaylı sertifikanız ile tüm ülkemiz ve uluslararası mecrada tanınacaksınız.

 

KİMLER KATILABİLİR?

 

Özellikle, İnsan Kaynakları Uzmanları, Emniyet Personeli, Özel Güvenlikçiler, Askerler, Satış Uzmanları, Eğitmen Ve Öğretmenler, Ruh Sağlığı Uzmanları, İletişim Uzmanları, Reklamcılar, Kişisel Gelişim Uzmanları, Koçlar, Basın Mensuğları, Yöneticiler... 

       Ayrıca, Konuya ilgi duyan herkes katılabilir.

Eğitimimiz 50 saat 2 ay sürecektir. Eğitim sonunda başarılı olan kişiler Altınbaş Üniversitesi Onaylı ve de ULUSLARARASI onaylı, Dünya'nın her yerinde kullanabileceği Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Sertifikası alacaktır.

 

DERS İÇERİKLERİ

 

• Profil Tanımlama Nedir, Ne Değildir?

• Reflektif Profil Tanımlama,

• Beden Analizleri,

• Yüz Analizleri,

• Jest ve Mimik Analizleri,

• Yalan,

• Statik Profil Tanımlama,

• Hormonlar,

• Bedensel Çıkarımlar,

• Psikofizyolojik Nedenler,

• Ses,

• Kıyafet,

• İnsan Sınıflandırılması...

 

ve daha fazlasına eğitimlerimizde ulaşabileceksiniz...

 

EĞİTMEN

Mehmet Fatih Hanoğlu
Uygulamalı Dil bilimci, Masal Terapisti, Gazeteci, Profil Tanımlama Uzmanı

 

Daha Fazla Bilgi Al