Mons AkademiMons Akademi
  • Bize Ulaşın
  • info@monsakademi.com
  • +90 224 451 6667
    +90 224 451 MONS
Kapat

Eğitim

NEFES KOÇLUĞU


Nefes Koçluğu

Nefes Koçluğu

Nefes almak, hayatımızı devam ettirebilmek için otomatik olarak yaptığımız bir eylemdir. Ancak doğru nefes almak, hayat standartlarımızı artırarak bizleri daha mutlu bireyler haline getirmektedir. Nefes Koçluğu nedir? Konusu ise bu alanda sıkıntılar yaşayan kişilerin sorunlarını çözen insanlar olarak bir tanım bulabilmektedir. Çünkü nefes koçları nefes almayı kaliteli şekle getirerek,insanların hayat felsefelerini değiştirmektedir.

 

Nefes Koçluğu Ne İşe Yarar?

       Nefes Koçluğu online eğitimlerimiz çok fazla fayda ile kursiyerlerimize nefes almanın önemini kavratmaktadır. Nefes farkındalığını bilen kursiyerlerimiz aynı zamanda bilinen teknikleri danışanlarına anlatmanın eğitimlerini de görmektedir. Nefes almak aynı zamanda bilinçaltı eğitimlerini de kapsadığından ötürü derslerimiz oldukça farklı ve gerekli olan konuların tamamını içermektedir.

 

Nefes Koçluğu Nasıl Uygulanır?

       Nefes yaşamın ilk deneyimidir. Tüm canlıların doğumundan ölümüne kadar akan bir süreçtir. Hayatta kalmak ve bedeni enerji etmek için nefes alışverişini gerçekleştiririz. Yaşam mücadelesinin başlamasıyla birlikte uyku, beslenme, birtakım sağlık problemleri ve duygusal etkilerden dolayı doğal nefesimizi kaybederiz. Doğal nefesi kaybettiğimiz süreçte olumsuz birçok etkisini, bedenimizde ve ruhumuzda yıllarca görebiliriz.Bu evrede doğru nefes alma teknikleri ile farkındalığımızı ve yaşam kalitemize yeniden kavuşabiliriz.

Doğru nefes;

. Stresi ve kaygıyı azaltır,

. Motivasyonu arttırır,

. Şarkı söyleme, uzun ve akıcı konuşmayı sağlar,

. Ağrıları azaltır,

. Kalbimize bakım yapar.

 

Nefes Koçu Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Nefes koçu olmak için öncelikle eğitim kurumumuzda verilen Nefes Koçluğu Eğitimine kayıt yaptırmalısınız. Kursumuzda verilen koçluk eğitimi oldukça kapsamlıdır. Bu sayede kursiyerlerimiz eğitimlerini tamamladıklarında manyetik şifadan spora kadar pek çok alanda nefes koçluğu yapacak seviyeye ulaşabilmektedir.

Nefes Koçluğu kursumuzda öğrencilerimiz farklı seminerler verme potansiyeline de erişebilmektedir. Kursun tamamlanmasından sonra ilerlenmek istenen kariyer kursiyerlerimiz tarafından belirlenmektedir. Nefes Koçluğu sertifikası sayesinde öğrencilerimiz nefes alma teknikleri alanında bireysel olarak danışmanlıklar da yapabilmektedir. Üstelik kursiyerlerimiz bu teknikleri danışanlarına öğreterek onların kariyerlerini de daha iyi yerlere getirebilmektedir. Çünkü bilinmese de doğru nefes almak tazelenmenin anahtarıdır. Tazelenmek ise insanlara bir şifa sağlayarak onların hayata daha sıkı sarılmalarını sağlamaktadır.

 

KİMLER KATILABİLİR?

 

- Hayatından sinir ve stresi azaltmak isteyen, 

- Doğru nefes yöntemleriyle enerjisini yönetmek isteyen, 

- Değişime ve gelişime açık, istekli kişiler bu program ile kendi gelişimlerine yardımcı olabilirler. Meslek hayatında kazanımda olmak isteyen; 

- Psikologlar, Pdr’ler, Sağlık Çalışanları, Eğitmenler, Öğretmenler, Emniyet çalışanları ve hatta insan ile ilişkisi olan tüm meslekteki kişiler bu programa katılmayı tercih edebilirler. Bu işi meslek olarak benimsemek isteyen kişilerde bu eğitime katılabilir. 

Nefes Koçluğu eğitimimiz 40 saat 2 aylık bir programdır. Program sonunda başarılı olan kişilere Altınbaş Üniversitesi ve de ULUSLARARASI onaylı, dünyanın her yerinde kullanabileceği Nefes Koçluğu sertifikası verilecektir.

 

DERS İÇERİĞİ

 

1) Tanışma, Nefese Merhaba, Alıştırmalar ve Meditasyon

2) Doğru Nefesle Buluşma, Alıştırmalar ve Meditasyon

3) Nefes Tekniklerine Giriş ve Meditasyon
4) Dönüşümlü Burun Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon
5) 3.1 Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon
6) Zihin Performansını Arttırma, Alıştırmalar ve Meditasyon
7) Duyguları Yönetme Tekniği, Alıştırmalar, İmgeleme Çalışması ve Meditasyon
8) Endişe ve Kaygı Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon
9) Sufi Nefesi, (Temizlenme Arınma Şifalanma) , Alıştırmalar ve Meditasyon
10) Kare Nefes (Bilinç ve Bilinçaltı Çalışması, Olumlamalar) , Alıştırmalar ve Meditasyon
11) Nefesinle Buluşma, Alıştırmalar, Olumlamalar ve Meditasyon
12) Şifa Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon
13) Uykusuzluk Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon
14) Enerji (Köprücük kemiği) Nefesi, Alıştırmalar, Olumlamalar ve Meditasyon
15) Timus (Hayatın Döngüsünü Olumluya Çevirme) Nefesi, Alıştırmalar, Olumlamalar veMeditasyon
16) Gevşeme (Zihin ve Nefes Buluşması) Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon17) Genel Nefes Çalışmaları, Alıştırmalar

 

EĞİTMEN

Gamze GÖZALAN
Nefes Koçu

Daha Fazla Bilgi Al